Funnygrass,Countryblues,pohoda

 

Video

Přátelé, je to tu!!! Před několika dny jsem rozjel "Držkoknihu" a po několika probdělých nocích jsem se rozhodl vrhnout do pole neoraného - hejbacích obrázků, myslím, že tomu znalci říkají video. Jsem v tom takřka nepolíbený, a tak jsem kráčel metodou pokus-omyl a to mockrát. Už jsem z toho měl protáhlou držťku, stejně jako celá kapela na mých zkušebních nemožných formátech a hle! Úspěch! Úspěch v tom, že se v tom hemžení a mihotání na monitoru dá tipnout kdo je kdo (pro návštěvníky z cizích servrů: vhú is vhú!) Doufám, že se časem vypracuji a je irelevantní (to nemá nic společného s Irskem), jestli k tomu dojdu sám nebo někomu rupnou nervy a naučí mne to! :-)

Přeji Vám, aby vám tato rubrika zpříjemnila dlouhé holomrázové večery a pokud mi něco uštědříte v komentáři, tak se vám rád "pomstím" dalšími kousky z našeho archívu.

Jeremy Krabat

 

Mám obě ruce levý

Jak jsem už napsal v "Audiu": V kapele se to hemží umělcema, týpkama kterým nedělá problém vytvořit sochu, obraz, housle či jiný hudební nástroj a při tom se dokáží nezmrzačit! Chca-nechca (spíše nechca) musím přiznat, že mám podezření, že se tenhle song týká mně nebo Čika. Vzhledem k tomu, že to píši já, tak spravedlivě určuji, že tato píseň není o mně!

 

 

Děsivý nález 

Hmm, pamatuji si, že jsem po prvních větách ztuhnul jako pangasius v Tescu (a se mnou i většina publika) a mozkovým závitem mi letělo nepěkné vyjádření o Feteho "ÍKVÉ", ale pak se dostavil happyend a úleva. Podívejte se u uvidíte... (no, to bylo chytrý, ono asi bez jednoho není druhého,že?)

Jeremy K.

 

 

KLABZUBÁCI 

 29.12.2010 - Po velmi dlouhém váhání a rozvažování pro a proti...prostě jsem měl po pěti vteřinách jasno. Naši neoficiální kapelní znělku jsme povinni poskytnout široké kulturní veřejnosti a ne se jí smát jako paka někde ve skrytu našich zkušeben. Tuto znělku nám poprvé představil její tvůrce na koncertě v Plzni, vše bylo sejmuto a vydáno na CD "Konkurs Zahrada 99". Tato platňa je dávno vzácnou relikvií a vy si z ní můžete vychutnat právě to nejlepší-znělku! Doprovází začátek našeho videa Klabzubáci a bude možná i na dalších, pokud mne Fete za to nehodlá vyplísnit a nebude mne chtít za onoho neznámého pozounistu ztrestati. (Vzhledem k jeho širokému slovanskému srdci, vím jak to dopadne) Oficiální verze byla, že je to tak hráno úmyslně, páč ta píseň, která znělkou začínala, se jmenuje "Mám vobě ruce levý!"    

Jeremy K.

 

 

Koncert v Jordánsku

1.1.2011- Je to pravda přátelé! zástupci Hary Phill Bandu měli prsty dokonce až v Petře! Mrávokárce musím uklidnit, že se nejedná o žádnou ženštinu, ale o prastarý skalní chrám v Jordánsku!!! Náš pán a vládce kapelník Fanda Kůs si totiž jen tak špígl-nýgl (sákryš, nevíte někdo, co to znamená?) zaletěl se svou ženou Lenkou (to je ten komentující hlas v osmé vteřině!)  na děsně daleký blízký východ - jako by toho východu už nebylo dost! - do Jordánska. Protože je to duchovní člověk, tak se s Lenkou samozřejmě vydal omrknout legendární chrám.

 Snad géniové zodiakální, snad osumapadesátá vyšší inteligence, spikli se proti ubohému Františkovi, prostě nedbal tůristů z celého světa, ni člena královské rodiny, který se usalašil pohodlně na kameni (je vidět s ochrankou uvnitř Petry) a počal pěti! A vy teď můžete být svědci jeho epochálního succesu. Popravdě řečeno, já bych uvítal nějaký HPB hit, ale zároveň musím uznat, že text: "Před domem na chodníku sedí parta kolíků..." by se tam moc nehodil, nehledě na možný internacionální incident s dřepícím královským příbuzným.

Vychutnejte si to!      Jeremy Krabat

 

 

Eliška Ptáčková a Čtyři páni- Černá Jessie

6.1.2011 - Jak vy -znalci- víte, Fanda Kůs a já jsme prožili kousek svého hudebního života s kapelou "Čtyři páni." Jednou z krásných a bohužel i jednou z posledních akcí bylo vystoupení s Eliškou Ptáčkovou (Acoustic Sound). Je to zpěvačka s velkým hlasem a v oblasti country (máme vůbec představu, co se do škatulky country všechno vejde?) dle mého názoru nemá konkurenci a jsem moc pyšen a hrd, že jsem s ní něco měl.....myslím hudebně! Notoricky známou píseň Hany Hegerové "Černá Jessie" Eliška vystřihla parádně. Záznam vystoupení v Jáchymově obětavě zařídil Zdeněk Hampl a nám neznámou cestou se pár písní dostalo na You Tube. Myslím si, že je to dobře a tomu neznámému aktivistovi dodatečně děkuji! Zdeňkovi samozřejmě taky!

Jeremy Krabat

 

LULU SE VRACÍ

Naše songy jsou často o brutálních záležitostech: táta trefí dítě špuntem od šampáňa, to přestane růst, a protože to bylo pěkně do hlavy, tak si nechá říkat Champagne Charlie, chasník se ožení a následně oběsí, další chasník se zaláskuje a od té doby je s ním prd, další nešika na prvním randeti zašlápne nešikovně psa své milé (pochopitelně poté už bejvalé). Prostě samé romantické texty!

Pak máme další kategorii mírně nemravných až pornografických kousků: ...místo banja pidlikání, měl jsem sevřít prsa horkou dlaní... a v této škatulce se nachází i písnička : "Lulu se vrací k nám"  Ptáte se, co je na tom hambatého? Nezlobím se na vás, protože nevíte KAM se vrací! Vrací se totiž ke svému bývalému zaměstnavateli do bordelu!!! Zřejmě je Lulu kapitální kousek (nebo má dobrou povahu...), protože z toho mají všichni radost. Nám je to celkem putna, ale rádi o tom hrajem.

 

Velkej špatnej Bill

13.2.2011 - v Karlových Varech jsme to promptně přeložili jako Balšoj plochoj Bill. Možná jsem to už někdy někde psal, ale já to risknu: Kdysi jsme hráli v karlovarském Imperiálu, známém to výletním hradě ruských turistů (tenkrát- ač to zní neuvěřitelně- jich ve Varech nebylo mnnógo, ale Imperiál byl jejich hlavní hnízdo a tam jich bylo něurékom). Nuže: sál plný rusky mluvících člověků, ve Fandovi se něco zlomilo (doteď nevím, jestli se jim chtěl pomstít za rok 68 nebo to byla snaha o vlídný přístup k masám...) a začal uvádět koncert rusky nebo aspoň něčím, co se ruštině více či méně podobalo. Já bych to nazval jako slovanské esperanto, protože tomu musel rozumět Polák, Čech, Rus, Slovák i Volyňští, možná i Srb by si pošmákl.

Já si živě pamatuju, jak Fanda vysvětloval o čem je další píseň: Sejčas vam zaigrajeme špěvanku o adným malčiku, katoryj oženil sja, i vyšol z kastěla i abjasil sa. Pro příslušníky neslovanského původu: Teď vám zahrajeme píseň o jednom chlapci, který se oženil, vyšel z kostela a oběsil se. Jak to dořekl, tak měl větší úspěch než my všichni po písničce!

Nevím proč, ale mám takové tušení, že si v Imperiálu už nezahrajeme.

Diskusní téma: Video

Datum 12.02.2011
Vložil kuťajs
Titulek nadšení

Ahoj chlapi - zase jedna nááádherná perla z Vaší dílny - slyšel jsem jí poprvé a zase jsem nadšen - dík - hodil by se textík abych se jí mohl naučit- z Liberce zdraví kuťajs

Datum 13.02.2011
Vložil Krabat
Titulek Re: nadšení

Děkujeme za chválu, mně se Lulu taky moc líbí, hrajeme ji rádi, protože není rychlá, je poměrně nová, zatím jsme nestačili zapomenout takové drobnosti jako je text, od čeho se hraje, sled akordů a většinou se shodneme i na tom, kdy bude konec písničky! Textík splaším u Fandy a šoupnu ho do příslušné rubriky. Dnes mám ještě v plánu vložit sem další video Velký špatný Bill, zatím je jen v rubrice Audio, ale obrázky jsou obrázky... Ahoj do Liberce!

Datum 31.05.2014
Vložil WEiffel.
Titulek Re:

Děsný videa... muzika nic moc, žádná nástr. dynamika, chtělo by to zapracovat i na aranži písní....................

Datum 31.12.2010
Vložil العالم- أرباحاً صافية قدر
Titulek العام لذلك يصبح

قرر التوصية للجمعية العامة للشركة بالموافقة على صرف أرباح نقدية على المساهمين عن النصف الثاني من العام بواقع ريالين للسهم الواحد.

Datum 31.12.2010
Vložil Krabat
Titulek Re: العام لذلك يصبح

Heleďte se! Pokud je to kritika, tak to já nemám rád a apeluji na vás: Nechají toho, jo? Jděte si ke konkurenci!
Pokud nás chválíte, tak mockrát děkuji, to je od vás milé, ale vždyť to děláme pro vás!
S pozdravem Salám Políčan!

Datum 30.12.2010
Vložil Tonda Bééé
Titulek bééé

Brečím smíchy nad ztrátou kamarádů z pařezové chaloupky,ale takový je les.

Datum 31.12.2010
Vložil Krabat
Titulek Re: bééé

Milý Toníku,
i já jsem proplakal několik nocí, ale pak jsem viděl nějakou severskou pohádku-prý komédii a když jsem tam viděl ty usekané prsty, unesené děti, tak vám povím, že tahle příhoda je slabý lišejníkový čajíček. Takže neBééééč!

 

Kontakt

František.Kůs

frantisek.kus@volny.cz

Nejedlého 482
363 01 Ostrov
Česká republika
EU
Zeměgule

+420 605858043

Vyhledávání

 

Spáchal: Jeremy Krabat, email: jeremy.h@seznam.cz © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode