Funnygrass,Countryblues,pohoda

 

OSOBY A OBSAZENí

František Kůs-kytara,dobro,trumpeta,haksajtna a co je libo,zpěv. To je, panečku, kapelník! Hraje / a zatraceně dobře / na cokoliv, co mu přijde do ruky. Je to vítaný studiový hráč. Prošel spoustou kapel různého žánru / Stopaři, Drhlo, Country Melody, Dogwood, Čtyři páni, Swing studio aj. / Začínal jako ostatní bluegrassem, ale léty pochopil, že to pravé ořechové je countryblues a jazz. Je to snad jediný trumpetista na světě, který dokázal hrát ač měl fixní zubní rovnátka!!! Geroj! Fanda je také anebo především mistr houslař. Ve své minidílničce pižlá a pižlá a pižlá až vypižlá housle, které pak zhamouní různá ocenění a metály...asi je umí velmi dobře vypižlat :-) odkaz na jeho stránky:  

https://www.kus.housle.cz

 

Dalibor Nesnídal-banjo, ukulele,nekonformní zpěv. Bohém a umělec - chce se mi říct. Malíř, sochař, ilustrátor, cestovatel, kulič a brusič skla, všeuměl a přesto snesitelný člověk! Je naprosto bluesový / pohodový/. Jednou jsem ho viděl utíkat, ale to bylo proto, že to bylo z kopce, nikoliv že by pospíchal. Celonoční hraní ho nezničí, ale posílí. Má za sebou takové výborné kapely jako byly Dlouháni, Drhlo.  Jeho umělecké počiny jsou k vidění v galeriích široko daleko hluboko a udivují originálním provedením, nápadem a vtipem. Jen jednou zarmoutil a to, když bez psychologické přípravy všem ukázal na koncertě svůj lesní nález - kostřičky Křemílka a Vochomůrky. Hlasité štkaní muzikantů a obecenstva se snažil marně zastavit tvrzením, že je to jeho podvrh... Velmi se mi líbil dar, který koupil svojí ženě Olině k výročí svatby. Bylo to ukulele a Dali tvrdil, že si ho koupil proto, aby na něj mohl své ženě hrát milostné písně.

https://www.dalinesnidal.cz

 

Fete Jánský-foukací a tahací harmonika, pozoun, kufrobuben, valcha, triangl, zpěv a vykřikování. Nejvíce fotografovaná, mediální šelma známá i z TV. Kromě řízení vlaku umí také malovat, trápí se v posilovně, skládá uhlí i básně, jódluje a dokonce se učí i žaponsky! Prostě postava jakých je v HPB hafo. Je to náš muž v Plzni. Poslední léta vystupuje a řádí s uskupením Švejkbend, kterému šéfuje Milan Benedikt Karpíšek, známý jako moderátor plzeňského rozhlasu a náš stále (jak doufám) kamarád.

 

 

Richard Čiko Biňovec-kytarista,sborista a Daliho takřka permanentní textová nápověda. Kytarista strouhajíc jazzové akordy, které snad nejsou ani v brožurkách. Zlí jazykové tvrdí, že je tak charakterní až se k HPB nehodí.V každém případě sráží míru padouchovosti v bandu na uspokojivou průměrnou úroveň. Je to dobrodruh, už viděl ze světa pořádný kus. Umí tak dokonale anglicky, že až někdy bude dobývat HPB Ameriku, tak v tomto směru se domorodců neznalých zvukomalebné češtiny nemusíme obávat.

 

Jeremy Krabat Hrubý-kontrabas,tuba (),jednopísničkový zpěvák, webmaster a nejvíc udivený člověk, když dostane za své hraní honorář.Těžko se mi píše o tak báječném chlapovi, zvlášt když on je já. Drobátko schizofrenní to jest, ale co nadělám! Takže on /pro ty pomalejší- já/ začínal bluegrassem ve skvělé kapele Drhlo (otec zakladatel), pak byla bohužel krátká folková epizoda Trója, Dogwood, parádní, leč pouze roční pidlikání jako brus s bluegrassovými Čtyřmi pány (i nadále je považuji za spící parádní projekt, který jednou ožije) a dále nadvakráte (jednou byl odejit) a předlouho- slavná grupa skiflowa Hary Phill Band! Dokonce se naučil v pokročilém věku hrát na tubu, aby vyhověl novému plechovému hudebnímu směru.

 

Jak vidíte, jsme opravdu optimističtí a naše heslo by mohlo být: Kýp smajlink!

 
Ještě přidám důkaz, že jsme fakty dobří kamarádi:
 

Fanda se zubí na Daliho ženu-neuměle maskovanou za Angelu Davisovou a já to morálně těžce nesu:

A TO JE VŠE, PŘÁTELÉ, ASPOŇ ZATÍM!

 

             

Spáchal: Jeremy Krabat, email: jeremy.h@seznam.cz © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode